אודות החברה

חברת הבנייה שטיכמוס נוסדה בשנת 1996 על ידי דודי אוזנה והיא קבלן רשום מספר 35882.

במהלך השנים ביצעה החברה למעלה מ – 100 פרויקטים של בנייה ושל שיפוצים בסדרי גודל שונים. בשנת 2006 נכנסה החברה לתחום תמ"א 38, ונחשבת כיום לאחת מהוותיקות בענף שדורגה במדד ההתחדשות העירונית בארץ בחסות גלובס ואתר מדלן. שטיכמוס היא מבין החברות הבודדות במשק שמנהלות פרויקטים בתחום תמ"א 38 מתחילתם ועד סופם הן כחברה יזמית והן כחברה מבצעת.

החברה מקפידה על קיומם של ארבעה יסודות מתחילת דרכה ועד היום: איכות בנייה בסטנדרטים גבוהים, כתובת אחת לאורך כל הפרוייקט, יושרה ואמינות, קשר אישי עם הלקוחות בתהליך הבניה.

סטנדרטים גבוהים

חברת שטיכמוס צמחה מהשטח והפכה לאחת מהחברות המובילות בתחום. במהלך השנים צברה ניסיון וידע בענף, בחומרי גלם איכותיים ובשיטות בנייה מסורתיות ומתחדשות. עבודות הבנייה נעשות בפיקוח צמוד בשטח של מנהל העבודה ובקשר ישיר עם דודי אוזנה בליווי ובייעוץ לאורך כל הפרויקט. החברה נכנסת לפרויקטים של תמ"א הן כחברה יזמית והן כחברה מבצעת, ואינה מתפשרת ביישום התכניות משלבי האישורים והבירוקרטיה ועד למסירת הדירות לדיירים.

כתובת אחת לאורך כל הפרויקט

לאורך כל התהליך יש חברה אחת המלווה את הפרויקט – חברת שטיכמוס. אין ידיים נוספות, אין הפניות לאנשי מקצוע עלומים – הכול מתנהל תחת קורת גג אחת. לדיירים ניתן מענה בשטח על ידי מנהל העבודה, בקשר ישיר עם משרד החברה ועם דודי שמפקח על התהליך ונמצא בקשר תמידי עם הפרויקט. 

יושרה ואמינות

היושרה והאמינות של החברה באים לידי ביטוי גם בקיום הסכמים כפי שנקבעו – אין הסרת אחריות מהסכמים שנחתמו.

קשר אישי עם הלקוחות בתהליך הבנייה

בחברת שטיכמוס יודעים שהדיירים הם הלב הפועם של הפרויקט. לכן מעטפת השירות כוללת ליווי של הדיירים בשלבי ההחתמה, הבנייה, סיום הפרויקט וגם לאחריו. כל העוסקים במלאכה יודעים שבמהלך הפרויקט הדיירים ממשיכים להתגורר בביתם, שהופך לאתר בנייה, ולכן בשטיכמוס מתחשבים בדיירים לאורך כל יום העבודה ומקפידים על ניקיון האתר. השירות לדיירים אינו מסתיים בפעולת הבנייה האחרונה. בחברה קשובים לדיירים גם אחרי שהדירות נמסרו. הדיירים הם השגרירים של החברה.

דודי אוזנה – מנכ"ל החברה

דודי התחיל את דרכו בענף הבנייה בגיל 23. את בחירתו בענף הבנייה זוקף דודי לאישה שהייתה אז לצדו, ושאמרה לו: "אתה תזזיתי, אתה פרויקטור – נותנים לך פרויקט ואתה הולך אתו מההתחלה ועד הסוף". הוא החליט לבדוק את התחום ועבד כפועל בחברה הבנייה של דודו במשך כחצי שנה. הסקרנות הטבעית של דודי הכפילה את כמויות המידע שצבר מדי יום – אדם שרוצה לדעת הכול לומד בכל יום משהו חדש. כך נולד גם הרעיון לשם החברה עוד לפני שנוסדה. בסוף אחד מימי העבודה ראה שני פועלים שאוחזים בצינור משני קצותיו. "זה היה משעשע ונראה כאילו הם משחקים". הסקרנות של דודי לימדה אותו שמדובר בפעולת פילוס שנקראת בשפה המקצועית 'שטיכמוס'. מכאן היה לו ברור שבבוא היום יקרא לחברה שבבעלותו בשם זה, וכך היה.

פרויקט השיפוץ הראשון שביצע דודי היה בביתה של מעצבת מפעל שבו עבד, והצלחתו הביאה לפתיחת החברה ובעקבותיו לביצוע של למעלה מ 100 פרויקטים של שיפוצים ושל בנייה. הלקוחות מלווים את החברה לאורך השנים. לחלקם בנה דודי את ביתם, מאוחר יותר שיפץ עבורם את הבית, בנה להם עסק וגם בנה בתים לילדיהם.

"במשך 26 השנים שאני בענף לא פזלתי מעולם לתחום אחר. אני עושה את העבודה שלי באותו קו ונהנה מכל רגע. אפשר להגיד שכבר מהפרויקט הראשון הבנתי שהבנייה היא הייעוד שלי".

החברה שהקים דודי היא חברה משפחתית גם במספר העובדים וגם מבחינת הקשר עם הלקוחות. דודי שומר על הסטטוס המשפחתי כיוון שחשוב לו להיות מעורב בכל תהליכי הפרויקטים, להיות בקשר עם הלקוחות ועם מנהלי העבודה באופן ישיר.

ההסתייגות הראשונה מענף הבנייה, שבו הדימוי המקצוע הוא שלילי, נפתר לאחר שדודי יצר לעצמו יסודות ערכיים שעליהם הוא מקפיד לשמור עד היום. כששואלים אותו מה חשוב לו לתת לדיירים הוא משיב בקצרה: איכות, ראש שקט ושיהיה להם טוב במהלך הדרך.